Dieta w warunkach polowych, to nie lada wyzwanie! Ja już szykuję pomysły co zabrać pod namiot. Znając życie (wakacje pod namiotem spędzam od lat) pewnie znowu wyląduję na totalnym odludziu (nie mogę się doczekać), skąd do najbliższego sklepu będę miała pół godziny na piechotę.

Dlatego już dziś zastanawiam się co zapakować do bagażnika, żeby moja dieta nie odstawała jakoś drastycznie od tego, co mam na co dzień.

co jeść na wakacjach

Kuchenka gazowa i garnki będą, ale po całym dniu na rowerze czasem naprawdę mam ochotę na coś w pięć minut, przynajmniej na pierwsze danie. Drugiemu już mogę poświęcić nieco więcej czasu! Pudełka tym razem odpadają. Domowe ciasteczka znikną po dwóch dniach. Gorzka czekolada rozpuści się pewnie jeszcze tego samego dnia (oby! Bo to będzie znaczyło, że jest ładna pogoda!) Leczo do słoika, to mój must have, ale mimo pasteryzacji mam opory trzymać taki słój w bagażniku kilka dni.

zapakuj dietę na wakacje

Bezpieczeństwo ponad wszystko – pamiętajcie o tym pakując jedzenie do plecaka na cały dzień czy do bagażnika, jadąc w trasę! Danie lunchowe do zalania wrzątkiem?? Hmm czemu nie? Zatrzymajmy się przy nich na chwilę, bo to moje odkrycie sprzed kilku dosłownie dni, którym chciałam się z Wami podzielić!

To dowód na to, że nie każdy produkt instant jest zły i składa się z tony soli czy wzmacniaczy smaku.

co jeść na wakacjach?

Dania firmy Kupiec mają naprawdę niezły skład i są fantastyczną opcją dla osób, które tak jak ja unikają wakacji all inclusive. Dla tych, którzy w ramach urlopu lubią spędzić kilka dni w namiocie z dala od cywilizacji, sklepów czy restauracji.

Skład? No cóż, naprawdę przyzwoity! Każde z tych dań bazuje na połączeniu ryżu lub kaszy z warzywami i lekkiego sosu. Proces produkcji całego posiłku: zalej wrzątkiem i odczekaj 5 minut. A wariacji jest całkiem sporo! Kaszę gryczaną zjemy z burakami lub po węgiersku, ryż z pomidorami lub po meksykańsku, a kuskus i jaglankę z warzywami. Smak – OK, mi zwłaszcza do gustu przypadła wersja kuskus + warzywa (brokuły!). Czego chcieć więcej? Na camping w środku lasu chyba wystarczy.

A Wy macie swoje sprawdzone gotowce?

wpis sponsorowany

Leave a Reply