Mam nadzieję, że o ważności picia wody nie muszę Cię przekonywać – raczej wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dostarczanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia jest niezbędne do życia. Dziś będzie o tym jak zacząć pić wodę!
Jeśli jednak potrzebujesz więcej dowodów na to lub wciąż nie wiesz jaką wodę wybrać zajrzyj do mojego wcześniejszego artykułu na ten temat. o tu>>
Dziś będzie o tym jak zacząć i wytrwać w postanowieniu picia wody!
Tu 5 wskazówek jak zacząć jeść zdrowo>>
10 sposobów jak zacząć pić wodę
cel – 2 litry dziennie
Cel jest ważny – pamiętaj jednak, aby był realny.
Jeśli do tej pory wodą jedyną wypijaną wodą była ta, którą popijałaś/popijałeś leki, to nie rzucaj się na… głęboką wodę 😉 i nie planuj, że od jutra będziesz wypijać 2 litry. Dąż do tej liczby, ale spokojnie – małymi krokami (łykami). To nie wyścigi. Jeśli chcesz obliczyć ile dokładnie wody potrzebuje Twoje ciało zajrzy tu i oblicz to.
Ważne jednak, aby Twój cel był osiągnięty – nawet jeśli będzie on zakładał wypicie niewielkiej ilości np. na początek szklanka wody na czczo, każdego dnia. Notuj każdą ilość wypijanej wody i co wieczór rób małe podsumowanie. Czy wiesz, że notowanie kolejnych osiągniętych kroków powoduje, że nasza motywacja rośnie?? Jeśli zależy Ci na osiągnięciu celu zawsze notuj swoje postępy!
Ważne, aby notować także wszelkie przeszkody jakie spotkały Cię w ciągu dnia. Może to być brak wody w przychodni, brak sklepu po drodze na siłownię, niemożność kupienia wody w parku, bidon który przez przypadek został w przedpokoju zamiast wylądować w naszej torbie czy… brak toalet w miejscu, do którego się wybierasz. Odnotuj wszelkie przeszkody i od razu zastanów się jak możesz ich uniknąć/pokonać następnym razem.
zacznij dzień od wody
Przy łóżku zawsze miej szklankę wody i wypij ją bezpośrednio po przebudzeniu, najlepiej jeszcze siedząc w łóżku. Po pierwsze wpłynie to bardzo korzystnie na Twój nastrój (pierwszy sukces i to już z samego rana), jak również na metabolizm i Twoje zdrowe wybory w dalszej części dnia. Po drugie – będziesz mieć już odhaczone pierwsze 250 ml wody…
nie pij czystej
Jeśli nie lubisz smaku czystej wody bez wyrzutów sumienia wrzuć do niej kilka listków mięty lub melisy, plasterek imbiru lub ogórka, wyciśnij sok z cytryny lub pomarańczy albo wrzuć pół łyżeczki nasionek chia.
aplikacja bywa pomocna
Jeśli jesteś fanem nowych technologii albo należysz do grupy ludzi, którzy „nie odczuwają pragnienia” wykorzystaj darmowe aplikacje, które pomogą Ci w kontrolowaniu ilości wypijanej wody. Pamiętaj, że fakt iż nie odczuwasz pragnienia nie oznacza, że Twój organizm nie potrzebuje wody…
pij kranówę
Upewnij się, że w Twoim domu woda z kranu nadaje się do bezpośredniego spożycia i korzystaj z niej. To zarówno praktyczne, ekologiczne, jak i ekonomiczne rozwiązanie. Pozbędziesz się dzięki temu problemu dźwigania zgrzewek, a co za tym idzie śmieci. Uwolni Cię to też od wymówek, że znowu nie ma wody w domu…
nie czekaj na odwodnienie
Pij po kilka łyków wody co pewien czas (np. 15 – 20 minut), a nie dopiero wtedy, gdy odczuwasz suchość w ustach i chce Ci się pić.
miej wodę zawsze przy sobie
Zawsze noś przy sobie bidon lub małą butelkę wody, aby w dowolnym momencie móc po nią sięgnąć. Jeśli przemieszczasz się samochodem zostaw w bagażniku zgrzewkę wygodnych np. 0,5 l butelek. Noś wodę w torebce, miej jej zapas w pracy.
UWAGA, jeśli zostawiasz wodę w bagażniku, a samochód stoi na słońcu pamiętaj, aby woda była w szklanych butelkach – nie wystawiaj wody w plastikowych butelkach na działanie wysokiej temperatury. Wysoka temperatura powoduje reakcje chemiczne zachodzące w plastiku co w konsekwencji prowadzi do przedostania się szkodliwych dioksyn do wypijanej przez nas wody.
pij także zioła
Szczególnie zimą jest to pomocne, kiedy nie mamy aż tak dużej ochoty na picie zimnej wody. Sięgaj wtedy po ulubione zioła – rumianek, miętę, melisę, ostropest czy napar z hibiskusa.
nie musisz rezygnować z soków
Osobiście nie jestem fanką soków, jeśli jednak koniecznie chcesz je uwzględnić w swojej diecie zrób to, ale z głową! Wybieraj soki świeżo wyciskane (np. te jednodniowe), te owocowe rozcieńczaj dodatkowo wodą. Pokochaj również soki warzywne i jak najczęściej je wybieraj (z pomidorów, marchwiowy czy zakwas z buraków).
zjedz wodę
Pamiętaj, że także posiłki dostarczają nam pewnych ilości wody. Włącz do diety koktajle, smoothie czy zupy. Zamiast chipsów do wieczornego seansu chrup rzepę, ogórki, kalarepę, marchewki czy paprykę. Tam także jest woda!
challenge to zawsze dobry pomysł
Gratisowy pomysł 11.
Pij odpowiednią ilość wody dzień w dzień przez tydzień… tylko przez 7 dni i sprawdź jak to zadziała na Ciebie: Twoje samopoczucie, przemianę materii, ew. bóle głowy czy stan cery. Jak Ci się spodoba, to bez problemu przedłużysz ten challenge na kolejne 7 dni 😉
A jakie są Twoje sposoby to jak zacząć pić wodę??
Podziel się nimi w komentarzu, na pewno komuś pomogą 🙂
-
Jak oswoić Hashimoto | e-book69,00 zł
-
Jak jeść więcej warzyw21,99 zł
[…] JAK ZACZĄĆ PIĆ WODĘ […]
[…] picie odpowiedniej ilości wody – przeczytaj jak zacząć pić wodę […]
[…] jak pić więcej wody>> […]
[…] picie odpowiedniej ilości wody – przeczytaj jak zacząć pić wodę […]
[…] jak pić więcej wody>> […]
[…] sprawdź dlaczego należy pić wodę>> i jak wprowadzić ten nawyk w życie>> […]
[…] Picie odpowiedniej ilości wody jest Twoim problemem? Znajdź swoje sposoby – kup fajną butelkę na wodę, miej na biurku zawsze dzbanek napełniony wodą, zainstaluj aplikację przypominającą o piciu wody… tu więcej o wyrobieniu nawyku picia wody […]