Wiecie czym jest profilaktyka? Na pewno wiecie… media trąbią o tym bez ustanku! W przychodni na pewno nie raz natknęliście się na ulotkę zachęcającą do wykonywania badań profilaktycznych, na mieście można natknąć się na billboardy, akcje darmowych badań mammograficznych, spirometrii i in. dość często nagłaśniane w radiu lub TV.

Profilaktyka zdrowotna, to wszelkie działania mające na celu zapobieganie chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie lub po prostu nie dopuszczenie do ich powstania.

Profilaktyka zdrowotna dotyczy nas wszystkich! Na każdym etapie życia!

zdrowe odżywianie

W gabinecie dietetyka ten temat także przewija się często – bo “zdrowe odżywianie” oraz aktywność fizyczna, to także profilaktyka (otyłości, miażdżycy, nadciśnienia, cukrzycy czy niektórych chorób nowotworowych i in.).

Programów profilaktycznych mamy naprawdę całkiem sporo, a mimo to… profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób kuleje! Dlaczego nie chcemy się badać, gdy “nic nam nie dolega”? Dlaczego nie chcemy się zmusić do jedzenia warzyw czy picia wody?

Czy dostępność jest zła? Terminy za długie? Świadomość wciąż zbyt mała? Koszty za wysokie? A może wstyd?

Wiele osób po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet podstawowa morfologia krwi może zasugerować toczące się w organizmie problemy ze zdrowiem. Jeśli do morfologii dorzucimy badanie poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi plus ogólne badanie moczu – możemy spać spokojnie! Jak często? Przynajmniej raz na rok! Aby nie zapomnieć o tym dniu, ustaw sobie w telefonie przypomnienie – niech to będzie jakiś charakterystyczny dzień np. Twoje urodziny albo termin przeglądu samochodu (bo o tym dziwnym trafem pamiętamy zawsze).

Po odebraniu wyników koniecznie poprośmy o ich interpretację lekarza… tylko niech nie będzie to dr Google 😉 Gwarantuję, że ten to na pewno wymyśli nam jakąś okropną chorobę i to za pewne w ostatnim stadium zaawansowania… jednak nie o to w tym chodzi!

darmowe badania

A na zachętę załączam Wam skierowanie umożliwiające zupełnie darmowe wykonanie badań! 🙂

Ściągnijcie i wydrukujcie załączony niżej plik, a następnie zadzwońcie i umówcie się na badania!

Badania można wykonać w poradniach Synexus na terenie całego kraju: Gdańsk, Gdynia, Poznań, Wrocław, Katowice i Warszawa.

Zapisując się pokażcie skierowanie lub podajcie hasło “Centrum Dietetyczne Prolinea”.

dbajcie o siebie i badajcie się

a tu więcej nt. profilaktyki cukrzycy>>

Leave a Reply